Ako postupovať pri laryngitíde a vlhkom kašli?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

22-mesačný syn začal od štvrtka sopliť, od víkendu je zachrípnutý a začal pokašliavať. Najvyššiu teplotu mal 37,7°C. V pondelok sme boli u lekárky. Tá sa vyjadrila, že ide o laryngitídu a ľahšiu vírusovú infekciu, s ktorou sa popasuje podpornou liečbou. Máme predpísané 3x denne Fenistil kvapky, Kalobu a Kalciový sirup. Na začiatku choroby som mu podávala Imunoglukan acute a inhaluje 2-3 x denne Vincentku. Tým, že je bez teploty, chodíme von aspoň v kočíku na prechádzku.

Stále však kašle, zatekajú mu soplíky, ktoré sa snaží vykašľať a niekedy ho až napína. Mám doma sirupy ako Hedelix, Sinupret a iné.

Ako dlho môže pretrvávať tento stav jeho ochorenia?

Môžem mu nasadiť niektorý so spomínaných sirupov, alebo by ste mi odporučili niečo iné?

Ak áno, koľkokrát denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

Hedelix by som podávala 3x denne 2,5 ml. T tomu inhalácie, toaleta nosa, vyvýšená poloha na spánok a otvorené okno pri spaní - radšej o vrstvu viac pod pyžamko a ponožky.

Takýto stav môže trvať aj 7 - 10 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas