Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako postupovať s liečbou štvorročného syna, ktorý má Moraxellu?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvorročného syna. Ako začal školský rok, tak bol 2 dni v škôlke a už 8. týždeň je doma. Mal hustý sopeľ. Na začiatku suchý kašeľ, ktorý prešiel do vlhkého a bol zachrípnutý. Teplota maximálne 3 dni 38,5°C.

Za 6 týždňov sme vystriedali 4 rôzne sirupy na kašeľ (Trifed žltý, Stoptusin, Kaloba, Hedelix, Pamycon a Olynt HA kvapky do nosa, Fenistil a Zyrtek kvapky.

Po 6 týždňov na našu žiadosť, že potrebujem nájsť imunológa a potrebujeme k tomu výsledky výterov, krvné testy a RTG konečne vybavili. Po 6 týždňovom trápení sa zistilo, že syn má Moraxellu.

Medzi dverami nám odovzdali výsledky a opýtali sa nás, že kedy ideme k alergológovi. Syn má brať ATB Biseptol 2 tabletky každých 12 hodín (2 krabičky, čo vychádza na 10 dní).

Odkedy začal brať ATB, tak sa synov stav zlepšil.

Aký je postup po dobratí ATB?

Musí syn absolvovať znova výter?

Aké sú výsledky testov môjho syna?

Máme hľadať imunoalergológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak po dobratí antibiotík synček nebude mať žiadne prejavy ochorenia nie je nutný žiadny výter.

Ťažko povedať, či celé problémy neboli na vrub Moraxely a teda ťažko hodnotiť, či je nutné iné vyšetrenie. Asi by som nateraz synčeka preliečila, nechala ho ešte týždeň po preliečení doma, aby sa imunitne pozbieral a potom ho zaradila do kolektívu. Nateraz by som teda imuno neriešila.

Neviem aké doplnky užívate, odporúčam ProBio-fix BABY Imun + Imunoglukan P4H sirup + nejaký vitamín D.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas