Ako postupovať v liečbe teploty a kašľa u 18-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

moja 18-mesačná dcéra má už 5. deň kašeľ (od štvrtka). Prvé dva dni mala kašeľ len ráno a večer - vlhký, vykašľala sa a všetko bolo ok.

Od tretieho dňa (sobota) má suchý, dráždivý, nepríjemný kašeľ. Pomaly každých 5 minút kašle, v noci tiež. Zdá sa mi, že menej ako cez deň.

Už 4. deň (od piatka) má zvýšenú teplotu, ktorá neklesá. Počas dňa kulminuje v rozmedzí 37,1 - 37,6°C. Podávam Viburcol.

Dnes (pondelok) začali číre vodnaté soplíky. Dcérka je už z toho kašľa a stálej zvýšenej teploty unavená, vyčerpaná a uplakaná. Príkrmy pekne spapká. Len raz sa stalo, že mliečko vyvrackala.

Od začiatku choroby dcérku inhalujem 3x denne 15 minút Vincentkouu a Libenarom. Pred inhaláciou jej streknem Aliamare. V spálni (mala spí s nami v izbe) máme maximálne 22°C. V detskej cca 24 °C. Máme dobrú vlhkosť okolo 45, používame aj zvhlčovač.

Malej každý deň dávam 2 kvapky Vigantolu.

Ako by ste postupovali v liečbe?

Čo by ste mi odporučili pre zlepšenie stavu mojej dcérky?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečbu máte nastavenú správne. Sypmtomatická liečba - odsávať soplíky, inhalovať, veľa tekutín, vetrania, oddychu. Nič viac netreba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas