Ako prebieha vyšetrenie bábätka u nefrológa?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

moja 6-mesačná dcérka má veľmi zlé výsledky moču aj po 4. odbere. Moč som brala priamo do sterilnej skúmavky. Problém sa ťahá od decembra. Boli sme aj u kožnej. Tá jej predpísala krém, kožu sme dali do poriadku. Pediatrička jej napísala antibiotiká a probiotiká. Užívala 13 dní Augmentin. Aj po antibiotikách má však v moči baktérie, kvasinky, biele aj červené krvinky. Posielajú nás na nefrológiu. Nemala teplotu, ani zvýšené CRP. Je to usmievavé, spokojné bábätko. Aj napriek tomu sa o dcérku veľmi bojím.

Ako prebieha vyšetrenie bábätka u nefrológa?

Čo môže spôsobovať enormne zvýšené hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

nefrológ si vyšetrí sonograficky obličky, pozrie si nálezy, spraví si sám svoje odbery (moč).

Neviem o akých hodnotách sa bavíme a ako bol odoberaný moč (nebol odber nesterilný?), či nebola vtedy chorá, nemala teplotu... Takže sa k tomu neviem adekvátne vyjadriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas