Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešiť časté zvracanie 7 mesačného chlapca po jedle?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn má 7 mesiacov a pomerne často zvracia. Zvracia čerstvé a aj strávené mlieko, aj UM, aj po kojení a zvracia aj príkrmy. Nezvracia veľké množstvo. Nie je to úporné zvracanie, ale trvá viac menej celé dni, aj viac ako 3 hodiny po jedle po troške grcne. Nevyzerá, že by mal bolesti bruška.

Keď bol menší nemal žiadne problémy, nezvracal takmer vôbec. S mojou pediatričkou som to už konzultovala, tá mi dala len Nutriton na zahustenie mlieka a povedala, že to je tým, že sa veľa plazí.

Dokrmujem Nutrilonom bez laktózy. Nemá zistenú intoleranciu. Žiadala som o testy, vraj to nie je možné u tak malých detí. Ja mám zistenú intoleranciu na bielkovinu kravského mlieka.

To zvracanie sa mi však nezdá.

Viete mi nejako poradiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

u synčeka ide o reflux. U väčšiny detí sa vekom (a najmä zavedením tuhej stravy) lepší, ale sú deti, ktoré majú reflux aj napriek príkrmom.

V tomto prípade by som skúsila namiesto AL formuly, AR (antirefluxná) formulu. Je zahustená a teda, znižuje refluxnú chorobu. Zároveň sa dá pridať aj homeopatiká - Gastrocynesine, alebo sirup Gastrotuss baby. Ale ak by ste mali AR formulu, myslím že by stačilo to.

Ďalšie opatrenia:

  • po mliečku vždy vo vodorovnej polohe aspoň 20 minút,
  • spať vo zvýšenej 30st. polohe (hlava),

- mliečka naraz nedávať veľa.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas