Ako riešiť cestovnú nevoľnosť 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
2. apr 2019

Dobrý deň,

naša 2,5 ročná dcérka trpí cestovnou nevoľnosťou. Začalo to približne v 13 mesiacoch, kedy sa prvýkrát povracala a odvtedy je to pravidelne. Niekedy zvracia, niekedy ju len naťahuje.

Nevoľnosť má aj pri krátkych cestách, zhruba nad 20 minút. V aute nemáme žiadne voňavky, aby ju to nedráždilo. Auto vetráme. Pred cestou má vždy len nejaké ľahké jedlo. Častokrát nechce už sama vôbec jesť, pretože vie, že jej môže byť zas zle.

Necestujeme denne, ale do týždňa viackrát. Vyskúšali sme aj Cocculine, ale nezaberá.

Ako často jej môžem dávať Kinedryl?

Je tento liek škodlivý?

Existujú aj iné lieky, ktoré by jej mohli pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď jej zaberá Kinedryl nevidím dôvod, prečo by ste jej ho 2-3 x týždenne pred cestou nedali - ak je cestovanie autom nutné.

Bezpečnosť lieku bola preverená taktiež dlhoročným používaním v klinickej praxi bez zaznamenania závažných nežiadúcich účinkov. Určité nežiaduce účinky samozrejme ako každý liek má, u detí je to najčastejšie opačný účinok ako si žiadame - ich excitácia (nabudenie) až možné kŕče.

Zopár rád : skúste dať sedačku dcérky do stredu - aby nevidela mihajúcu sa krajinu vedľa auta. Časté vetranie, žiadne parfémy ako robíte. Pred cestou ľahké / žiadne jedla, ani nie veľa tekutín. Pokojná jazda.

Vekom by sa nevoľnosť mala lepšiť, aj keď niektoré deti bohužiaľ cesty autom tolerujú zle.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas