Ako riešiť náhle krívanie 16 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

predvčerom ráno začal náš 16 mesačný syn z ničoho nič nejako čudne chodiť ako keby kríval. Chodiť začal asi pred mesiacom, vnútri už chodil aj sám. Teraz chcel rúčku, alebo sa dal na štvornožky.

Dnes to bolo už trochu lepšie, ale stále ešte na jednu nôžku našľapuje nejako divne. Keď zastane, tak dvihne chodidlo iba tak na špičku. Predtým to nerobil. Chodil normálne, aspoň sme si nič zvláštne nevšimli.

Môže mať zrazu jednu nôžku kratšiu?

Môže mať problém s kĺbami?

Aké vyšetrenia by sme mali absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy takto detičky reagujú po prekonaní ochorení (dýchacích ciest). Pokiaľ nebol chorý a začal krívať, tak môže byť problém napr. v zmysle nejakej traumy - úrazu. Alebo potom s kostennou štruktúrou (či bedro, či koleno).

Je potrebné lekárske vyšetrenie, aby sa ozrejmilo akým smerom sa diagnóza ďalej bude uberať a nastaví sa správny liečebný postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas