Ako riešiť problém 22 mesačnej dcérky s kakaním?

Zodpovedané
25. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 22 mesačnej dcérky, ktorá doteraz nikdy nemala problém s kakaním. Posledné dva mesiace má však problém. Silno tlačí, až sa trasie a ako keby sa krčí. Nechce si čupnúť, stojí,je celá napätá a stíska riťku.

Na nočník nechce ísť ani za svet a ja ju do toho nechcem tlačiť. Toto robí aj keď mala redšiu stolicu, nie len tuhú.

Včera mala záchvat - nevedela sa vykakať. Nevedela som jej ani nôžky skrčiť ako bojovala.

Jedlo si vyberá a papať moc nechce. Snažím sa, aby jedla veľa ovocia a zeleniny, aj vlákninu. Do seba dá veľmi málo. Papá skôr polievky a omáčky.

Dávam jej aj probitiká.

Čo mi odporúčate?

V čom môže byť problém?

Môže to byť aj psychika a problém s nočníkom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne bežný problém, ktorý majú tisícky mamičiek s detičkami. Raz ju možno zapieklo,od vtedy ma psychický blok, bojí sa, že ju bude pri kakaní kakať. Nateraz kúpte Forlax a dávajte podľa schémy.

Veľkou chybou býva ešte nedostatočný pitný režim, ak má 13-14 kg. Mala by prijať až 1,2 litra tekutín, preto nezabúdajte práve na to (samozrejme aj dodržiavať stravu ako píšete. Treba znížiť mliečne výrobky, pečivo, cukor, zvýšiť zeleninku, ovocie so šupkou).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas