Ako riešiť zrastenú predkožku u 3-ročného syna?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

trojročnému synovi sa nedá stiahnuť predkožka i napriek tomu, že pri každom kúpeli sa mu ju snažíme nenásilne sťahovať. Používam aj masť Pinďa, ale nepomáha. Dnes sme boli u pediatričky a dala nám výmenný lístok k urológovi.

Čo mám čakať na vyšetrení u urológa?

Je možné, že mu to ešte upraví bez pomoci?

Ako sa takýto problém rieši?

Ďakujem

Dobrý deň,

urológ sa na problém pozire komplexne. Prezrie predkožku a povie aké je možné riešenie. Neviem Vám to takto cez internet povedať.

Jednou z možností je vyčkávanie, teda ak nie sú žiadne klinické ťažkosti. Ďalej je možný predpis kortikoidnej maste, po ktorej to zvykne aspoň trošku povoliť.

Najmenej častým riešením je operácia. Od tej sa v takom malom veku ustupuje, pokiaľ nie sú žiadne klinické ťažkosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas