Ako sa dá rozlíšiť zadná nádcha od tichého refluxu?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rozlíšenia zadnej nádchy od tichého refluxu. Moja trojmesačná dcéra vždy nad ránom zvláštne dýcha. Pripadá mi to ako keby mala opuchnutú sliznicu, chytá si noštek a veľmi sa mece.

Občas počuť také ako keby prskanie z nošteka. Keď sa snažím odsať soplíky, tak odsajem veľmi máličko. Občas len biely šušník. Cez deň už pár dní aj pokašliava a strká si prsty do hrdielka. Keď bola bábätko, tak nám povedali, že má tichý reflux. Dýchanie sa za posledné týždne zhoršilo a posledné dni pribudol kašeľ. Cez deň počas spánku je dýchanie lepšie, ale počas hrania a pri prebúdzaní niekedy píska a chrčí noštekom. Je dojčená a cez deň dokrmovaná.

Ako sa dá rozlíšiť zadná nádcha od tichého refluxu?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba ísť k lekárovi, aby dieťatko vyšetril. Nedá sa Vám viac odpovedať bez vyšetrenia.

Noštek musíte čistiť - odsávať po použití morskej vody, aby sa hlieny trošku rozpustili. Nateraz sa mi zdá, že ide o nejaký vírus a nie o reflux. Je vhodné vyšetrenie obvodnou lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas