Ako sa lieči anémia u 4,5 mesačného dojčeného dieťaťa?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 4,5 mesačného plne dojčeného syna. Boli sme na odber krvi a zistili mu zvýšené hodnoty anémie. Vraj sa to v jeho veku nerieši.

Je možné, aby som mu vplyvom materského mlieka dodala ja železo, tak aby sa mu upravili hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi jemne by sa to takto dalo, ak by ste vy užívali preparát železa.

Avšak by som Vám odporučila nejaký na predpis od lekára, nie voľnopredajný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas