Myslíte, že moja anémia môže ublížiť bábetku?

moya25
25. nov 2012

Ahojte chcem sa poradiť som v 9tt a zistili mi stredne ťažkú anémiu liečim sa, beriem železo. Moja hodnota bola iba 80, za týžden vystúpila na 86 ide to hore ale stašne pomaly. Myslíte že ta moja anémia môže ublížiť bábetku? Dá sa to aj dáko urýchliť aby tie hodnoty išli rýchlejšie hore? dakujem

hanah3
25. nov 2012

Nemusíš si robiť starosti, ja som celé prvé tehotenstvo brala železo, a teraz v druhom tehotenstve my zatial netreba. Doktor my vravel, že to je úplne normálne, že strašne vela žien v tehotenstve ho musí brať.

aymee
25. nov 2012

@moya25 ja mam tiez anemiu, a tu na stranke mi dievcata poradili melasu (nieco podobne ako cukor) a este i cervenu repu, a pomaha to aspon trosku.

moya25
autor
25. nov 2012

@hanah3 no ale mne povedal no p.Laková pekne ste si to vypracovali ....a čítala som čím nižšia hodnota tým je to pre dieťatko horšie preto sa bojím ak to pôjde hore takto pomaly tak asi zošaliem

moya25
autor
25. nov 2012

@aymee o melase som nepočula ale to ostatné som vyskúšala vieš u mna je aj ten problém vobec niečo do mna dostať musím sa nútiť jesť lebo zo všetkého mi je zle

aymee
25. nov 2012

@moya25 ja som odzaciatku tehu schudla skoro 8kil, teraz mam nejake to kilo dve nahor, ale tak tiez s tym jedenim to nie je extra moc slavne u mna , a melasa ma trosku extra vonu ale v caji ju nejak necitit ja ju pouzivam ako nahradu cukru

moya25
autor
25. nov 2012

@aymee skúsim ju pozrieť u nás v obchodoch smola že ja nič necukrím asi si ju budem dávať po lyžičkách a kde si ju kúpila dá sa kúpiť v bežných obchodoch supermarketoch alebo len bio potraviny

slavka034
25. nov 2012

moya25 ja som tiež bola celé tehotenstvo anemická...doktorka mi kázala brať magnézium ale to som vôbec nebrala jedine čo som brala bolo magne B6))))).....z pôrodnice ma doktor ani pustiť nechcel domov pre moje nízke hodnoty (pod70) že kým ma neprelieči tak nejdem a ja reku že na oddelení 600nedelia mi isto nebude preliečovať anémiu.. 😀 😀 😀 😀 😀 predpísali mi aj železo ale kedže to samo o sebe zapeká tak zasa som ho nebrala))))
takže ako píšu baby...treba jesť veeeľa cvikly veeľa hovädzieho mäsa a prijímať želozo zo stravy

gaby21
25. nov 2012

@moya25 Ahoj, ja som bola anemicka, pri oboch chalanoch, poctivo som brala zelezo, mna napriklad z neho nezapekalo. Ale dve dolezite veci ak si anemicka, pri porode mozes stratit vela krvi, nehovoriac o tom, ze by si musela rodit cisarskym, teda nasledne zotavovanie by bolo narocnejsie, druha vec, mozes preniest svoju anemiu na babatko, cize po narodeni by si my musela podavat nejake to zelezo, ale to nemusi byt pravidlom, cize ja by som nebratie zeleza velmi neriskovala, moj lekar bol s tymto velmi opatrny 😝

moya25
autor
26. nov 2012

@slavka034
@gaby21 dakujem dievčatá mna našťastie zo železa nezapeká len ma bolí strašne žalúdok a určite ho budem brať lebo sa bojím o zdravie mojho nenarodeného dieťaťa a ešte čo som našla na nete že ako to moc vplýva na plod tak určite by som ho nevysadila. Ale som rada že nie som sama s takou malou hodnotou

mowinka1
26. nov 2012

@moya25 ja beriem celé tehotenstvo železo 2x denne - niekedy sú tie tabletky ťažké na žalúdok a nezapasujú ti vždy, ak ti doky nejaké predpísal, tak si kúp aj nejaké lepšie a kombinuj ich podľa toho ako sa cítiš. Pri nedostatku železa sa pomalšie okysličuje krv, preto je potrebné nezanedbávať príjem železa 😀 😀 😀

lenadka
26. nov 2012

@moya25 prajem ti v prvom rade, aby sa to upravilo, lebo bábätko aj po narodení bude mať zásobu železa od teba do cca 3 mesiaca, potom aj u bábätiek hladina železa fyziologicky klesne, lebo sa minie zásoba od maminy a zo stravy ju ešte nená ako prijať /hlavne dojčené deti, lebo UM mliečka sú často Fe obohacované/. Naštuduj si, čo znižuje vstrebávanie železa, lebo aj keď ho prijímaš v tabletkách a zješ niečo nevhodné alebo ti chýba niečo čo podporuje jeho vstrebanie a tým sa nevyužije, napr. málo vitamínu C alebo užívanie spolu z vápnikom... len sa zbytočne trápiš keď ti nerobí dobre na žalúdok 😉
http://www.akv.sk/index.php?Itemid=30&id=118&op...
http://plnielanu.topky.sk/c/868/zelezo-je-pre-n...

ckei
26. nov 2012

@moya25 já měla takovouto hodnotu (a i nižší), celé těhotenství...jen mi častěji brali krev, jestli to nejde pod "kritickou" hodnotu, ale jinak železo a v pohodě....takže v pohodě 😉

clarissa
26. nov 2012

ja som mala vzdy zly krvny obraz koli chudokrvnosti.V tehotenstve dvojnasobne...Dr.mi predpisala zelezo,ale vybrala som max.3 tabletky,lebo mi z neho bolo strasne zle.Citala som,ze mnozstvo zeleza v krvi matky suvisi s velkostou dietata a ovplyvnuje jeho spravny a sumerny rast...nedostatok moze sposobit prave velke dieta....netvrdim ze to je vzdy 100%ne ale u nas to platilo -prve4240 g a druhe4660g 😉 Takze ja odporucam CVIKLU 🙂

bianka_b
26. nov 2012

@moya25 ahoj, tak aj ked si MK len citam, dnes urobim vynimku a odpoviem. Anemia sa ma bytostne tyka, mam ju od 12 rokov. mam za sebou 3 sekcie, druha kvoli anemie skoncila s transfuziou krvi, z kt. som po porode mala infekciu a zapal obliciek. pred 3. porodom som kvoli hemoglobinu 80 brala infuzie so zelezom, co mi pomohlo vyhnut sa tranfuzske. deti mali primerane hodnoty zeleza. ale postupne zistujem, ze tiez su anemicke. citala som vela zahr. studii o vplyve nedostatku zeleza na plod, dieta... opakovane som sa docitala, ze v prenat. vyvoji ma zelezo velky vplyv na recove centra v mozgu. dve moje deti maju oneskoreny vyvin reci.... neverim, ze je to nahoda. davam im teraz zelezo, vzdy, ked ho beru, rec sa zlepsuje.
Je dolezite zistit, co anemiu sposobuje. ja ju mam pravdepodobne vrodenu + mam vplyvu vredu na dvanastorniku poskodene miesto, kde sa zelezo vstrebava a mozem prijat kolko chcem zeleza, dozivotne s tym budem mat problem.
odporucam nepodcenovat anemiu v tehotenstve, brat na nu lieky, ak lekar odporuca, primerane sa stravovat, nie je to banalita

bianka_b
26. nov 2012

sorry za chyby, ponahlam sa.

moya25
autor
26. nov 2012

@ckei a bolo dieťatko v poriadku? a ako si sa cítila pri takej nízkej hodnote?

moya25
autor
26. nov 2012

@lenadka dakujem si zlatá

moya25
autor
26. nov 2012

@clarissa jémine a to sa ti ako podarilo porodiť a potom si bolo už OK

moya25
autor
26. nov 2012

@bianka_b dakujem za radu

mamina19844
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarissa
26. nov 2012

@moya25 sama neviem 😅 z nedstatkom zeleza mam problem doteraz ale ako vravim-cvikla,cucoriedky.... 😉

aymee
26. nov 2012

@moya25 ja melasu kupujem v dm-ku

mimi
26. nov 2012

kup si melasu, ja som ju tiez papala a krvny obraz sa mi upravil 😉

zuzuj
26. nov 2012

@moya25 ahoj podla mna nie, ja mam tusim teraz tiez anemiu ale mam este kopu inych zdravotnych problemov, tak vidis dnes aj doktor mi zabudol dal lieky lebo sme riesili ine....nejdem to riesit idem v decembri na dalsiu, tak si vypytam....
nepoznam mamičku, ktora počas tehotenstva neberie železo...mam pocit, že je to skor vynimka ktora anemiu nema....
pekne ho ber, si podchytená.... a netrap sa....este budes ma urcite co riesit počas tehu, aj ked prajem nech to nie su žiadne važne veci...

moya25
autor
27. nov 2012

@zuzuj dakujem ja som pri prvom vobec nemala problém s ničím celé tehu bolo OK a preto sa tu teraz stresujem že čo ak a prečo a načo atd. je to strašný pocit ked je žena bezmocná ...

brumka
27. nov 2012

@moya25 ahoj ja som mala meranu anemiu dvoma stupnicami, v tehu som mala tusim daku 4,8 co som si nasla ze pod 5 je patologicka anemia velmi nebezpecna, a po porode mi znova robili obraz to som uz par maesiacov brala lieky aj pripo rode mi dali dake antianemika amala som 96 cize dost malo. babo mam zdrave ako repu len ja som bol a cele tehu velmi unavena aj po pordoe len som spala ja som pocula ze anemia moze vyvolat predcasny porod ja som roidla v 41tt. drzim palce

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka dakujem trošku si ma potešila že aj ked tvoje hodnoty boli kritické tak bábo bolo a je OK som rada a držím palce aby sa ti to nevrátilo

brumka
27. nov 2012

@moya25 dakujem mne najviac pomohol gynekolog riziko mi utajil proste ma zbytocne nevystratil, ja dufam ze druhe tehu bude lepsie a bez problemove.

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka to máš dobre mne povedal na rovinu aby som šla na hematológiu lebo sa može niečo stať dieťatu tak ti poviem že ani neviem ako som sa tam ocitla na tej hematke lebo celú cestu som revala a ešte aj na oddelení ma Dr. musela ukludnovať

brumka
27. nov 2012

@moya25 to mi je luto, tak mna prva gynekologicka tak nastrasila ze mi odporucila interupciu ako som revala...no podla mna nieje dobre aby doktor vsetko tajil ale aby strasil tiez nie, vsetko je psychika hlavne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre