Ako sa lieči zväčšený lebečný šev?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

syn má 7 mesiacov a každé dva mesiace chodíme k neurologičke. Pri poslednej návšteve nám povedala, že syn má na čele zväčšený lebečný šev. Nič konkrétnejšie mi o tom nepovedala. Až doma som si o tom začala zisťovať informácie. Kontrolu máme až o dva mesiace.

Veľkosť synovej hlavičky je 44 cm a fontanela 2x1.

Mám syna objednať na sono?

Nepomohla by mu kraniálna ortéza?

Ďakujem

Dobrý deň,

sonografia mozgu sa robí iba pri podozrení na patológiu (chybu) v centrálnej nervovej sústave, čo ak by si Vaša neurologička myslela, že synček má, už by bolo dávno sono realizované. Takže sono nie je potrebné objednávať.

Kraniálna ortéza sa používa pri plagiocefálii (alebo inej odchýlke od polohového vývinu hlavičku - zležaná, plochá).

Obvod hlavy Vášho synčeka je v norme, aj fontanelka má primeranú veľkosť.

Opýtajte sa na kontrole, čo tým Vaša pani doktorka myslela.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas