Ako sa navždy zbavím hlístov?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý deň,

je mi to trošku nepríjemne písať, ale od cca 7 rokov (teraz mám 21) mávam stále dookola vracajúce sa hlísty. Skúšal som už aj Vermox (2x), ale pomohol mi maximálne tak na pol roka od užitia poslednej tablety.

Ako by som sa tohto problému mohol zbaviť raz a navždy?

Hygienu dodržiavam ako každá normálna osoba.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste opakovane správne preliečený Vermoxom (dávka zopakovaná po 3 týždňoch od prvej dávke), tak potom sa musíte reinfikovať.

Buď zle umytou zeleninou, ovocím zo záhradky, alebo blízkym kontaktom s infikovaným zvieraťom (mačka, pes).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas