Ako sa správne vykonáva "toaleta" nosa prostredníctvom ampuliek Libenar?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

kúpila som Libenar roztoky v ampulkách a neviem, ako nimi vykonať "toaletu" nosa u 15-mesačnej dcérky. Ja som si to mylne vysvetlila tak, že to inhalujeme Omronom, s nástavcom pre detičky (aj noštek, aj ústa), aby sa zvlhčila sliznica. Potom následne odsajem, ak je to nutné a použijem Nasivin.

Ako sa správne vykonáva "toaleta" nosa prostredníctvom ampuliek Libenar?

Mám jej ampulku vyliať do nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

Libenar najprv do nosa stlačte, počkajte či vytečie niečo samo, (ak je treba odsať, odsajte alebo dcérku dajte vyfúkať). Potom inhalujte do takto vyčisteného nošteka. Po inhalácii môžete podať Nasivin, ak je potrebné (max. 5 dní po sebe).

S Libenar môžete aj inhalovať, ale je dobré mať predtým noštek vyčistený, aby to malo efekt.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas