Ako zabrániť veľmi častým infektom u 20-mesačného syna?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

náš 20-mesačný syn užíval za posledné 3 mesiace 2 druhy antibiotík. Ide z choroby do choroby. Od leta nechodievame na žiadne aktivity, lebo sa v kolektíve na neho stále niečo "nalepí".

Keď má sople, vlečie sa to aj cez dva týždne. Potom nasleduje kašeľ, neskôr črevné problémy po užívaní antibiotík aj napriek podávaným probiotikám. Potom ubehne týždeň - dva, čo je v poriadku a opäť prídu sople, angína, kašeľ. Stále dookola.

Pýtala som sa aj nášho pediatra na nejaké doplnky na imunitu, ale vraj to je bežné pri takýchto deťoch do 2 rokov. Mne to ale príde príliš časté, už ani von poriadne nechodíme. Pritom využívame inhalátor pri chorobe a aj ako prevenciu, nepreobliekame ho, neprekurujeme. V byte je maximálne 21,5°C, vetráme pravidelne. Rovnako tak má syn aj vyváženú stravu.

Ako zabrániť veľmi častým infektom?

Ako zlepšiť imunitu môjho syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvážila by som Imunoglukan. Nie je to bežné, že nekolektivizované dieťa (bez staršieho súrodenca) má takto dlhý priebeh ochorení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas