Ako zbaviť 10-mesačného synčeka zapálených vyrážok na zadočku?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

môj 10-mesačný synček má na zadočku výrazné vyrážky. Stále sa mu to objavuje, neskôr mierne zmizne. Myslím si, že to môže byť kvôli častej stolici, keďže mu idú zúbky a vyprázdňuje sa niekedy aj 3x denne. Používam už všeličo možné, ale nič akosi nezaberá. Skúšala som Aviril krém, púder, pastu s rybím olejom, klasickú masť na zapareniny a aj Imazol. Synčeka často prebaľujem. Papá umelé mlieko značky Bebelo, ráno, večer a v noci.

Z čoho by to mohlo asi byť?

Čo by ste ešte odporučili na zadoček dávať, aby sa vyrážky zmiernili?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

ako realizujete hygienu synčeka? Používate vlhčené utierky alebo vodu?

  • Snažte sa oblasť čo najviac „vetrať a znížiť vlhkosť v danej oblasti - častejšia výmena plienok, po ktorej dieťaťu doprajete dlhší pobyt bez plienky (dieťa si dajte na umývateľnú podložku a nechajte ho pokojne aj niekoľko hodín bez plienky v teplej miestnosti).
  • Vôbec nepoužívajte vlhčené obrúsky (pokožku dráždia – mechanicky aj chemicky).
  • Po stolici dieťa umývajte vodou s použitím detského mydla.
  • Po prebaľovaní môžete synčekovi dať obklady z kamilkového výluhu a aplikovať vrstvu Imazol krémpasty®.

Držte sa

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas