Ako zbaviť 3-ročného syna suchého a piskľavého kašľa?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

môj 3-ročný synček koncom roka prekonal vírusový zápal pľúc, pričom patogén nebol nájdený, (RSV, chrípka, covid, mykoplazmy i chlamýdie boli negatívne). Aj tak mu nasadili antibiotiká. Následne koncom januára dostal na ORL ďalšie lieky kvôli zápalu stredného ucha.

V polovici februára dieťa dostalo kiahne a opäť kašeľ. Kašeľ bol suchý, piskľavý a aj pri spánku mu v hrudi pískalo a vŕzgalo. Lekár odporučil Ventolin a inhalácie. Po Ventoline začal syn kašlať vlhko a vykašliavať veľa hlienov. Avšak po týždni vlhkého kašľa sa mu včera vrátil opäť suchý, piskľavý a záchvatový kašeľ. Saturáciu má dobrú, je bez teploty.

Ako mu môžem ešte pomôcť a uľaviť mu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dobre vetrajte miestnosť, kde spinká. Skúste inhalácie Vincentkou či fyziológom. Inak to chce čas na regenráciu po ďalšej infekcii - evidentne priedušky nie sú ešte "v kondícii".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas