Ako zistím, či je deformita hlavičky malá alebo veľká?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

náš syn má 5 rokov a má zležanú pravú polovicu hlavy. Doteraz so to nejako neriešil, ale teraz som si ho začal viac všímať a mám hlavu v smútku. V jednom príspevku ste písali, že ak je deformita malá, tak sa to ani nerieši.

Ako zistím, že či je deformita malá alebo veľká?

Nechcem chodiť zbytočne so synom po doktoroch, aby sa nezačal zamýšľať nad tým, že prečo má krivú hlavu.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

u 5 ročného dieťatka sa bohužiaľ už s deformitou nedá nič spraviť.

Ak ste mysleli 5 mesačné dieťatko, tak to sa bohužiaľ zisti iba pri návšteve lekára, ktorý to už má v oku, resp.priamo objednaním sa do ortopro, kde sa to meria najpresnejšie pomocou prístrojov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas