Ako zmierniť bolesť bruška u dvojtýždňového bábätka?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

mám dvojtýždňové bábätko, ktoré po napapaní plače. Plače aj vtedy, keď si prdne. Občas aj grcká. Potom vždy začne plakať ako keby ho to bolelo, keď sa mu mliečko vracia z bruška.

Užíva Sab Simplex a vôbec to nepomáha. Papá umelé mlieko Sunar.

Mali by sme prejsť na Sunar AR?

Mohlo by mu to pomôcť?

Máme ho kombinovať aj s tými kvapkami?

Naozaj strašne plače a niekedy doslova až reve.

Ďakujem

Dobrý deň,

koľko dávate dieťatku na dávku? Myslím si, že veľa. Treba mu radšej dávať menej a častejšie - ako si vypýta.

Po nakrmení ho dať odgrgnút, aspoň 10 minút ho nosiť, nedať ľahnúť ani na bruško. Ak by toto nepomáhalo a reflux by pretrvával, môžete skúsiť prejsť na AR mliečko. Bola by vhodná konzultácia s Vašou obvodnou doktorkou.

Sab simplex užívať môže. Okrem toho sú vhodné aj probiotiká typu Probiofix baby (do príkrmov), potom zmeniť za Probiofix imun baby (do roka).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas