Ako zmierniť koliku u mesačnej dcérky?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

moja plne dojčená mesačná dcérka má koliku. Som prvorodička a som neskúsená. Najskôr som jej dala teplomer príliš hlboko. Bolo to 5 - 6 cm.

Potom som jej dávala rektálnu rúrku. Problém je, že riťka je začervenaná.

Ako zmierniť dcérke koliky?

Ďakujem

Dobrý deň,

koliky z veľkého percenta ovplyvniť nevieme ničím špeciálnym. Dávka extra trpezlivosti, lásky, nosenia koža na kožu v šatke, dojčenia je najlepší spôsob osvedčený rodičmi.

Medicínsky môžete nasadiť probiotiká BioGaia. Prípadne ak sa dcérka nevie vyprdkať Espumisan L 5x denne 25 kvapiek.

Na uľavenie od bolesti zároveň používame masáže v smere hodinových ručičiek od pupka. Také zväčšujúce sa kruhy a cvičenie s nožičkami - priťahovanie k brušku a odťahovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas