Ako zmierniť suchý nočný kašeľ u štvorročného chlapca?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

náš štvorročný syn mal 14.5.2022 laryngitídu a dostal Medrol 1 ráno, 1 večer, 3x denne Kalciový sirup. Trikrát za deň sa konvičkuje. Asi po týždni laryngitídy som si všimla, že ráno pri čistení nosa má také žlté sople podobne hnisu. Volala som lekárovi. Ten mu dal do nosa Pamycon a Suprax sirup 1x denne 10 ml. Využíval to, ale mám pocit, že je to horšie.

Soplíky sú už síce neni žlté, ale normal klasika biele priesvitné. Keď počas dňa behá, tak kašle. Keď ide večer ľahne spinkať, tak ho drhne suchý kašeľ. Kašle aj 5 - 10 minút, potom chvíľu pokoj a zase. Nasadili sme mu znovu Medrol tabletky 1 ráno, 1 večer, 3x denne Kalciový sirup 5 ml a na kašeľ Aspecton junior. Večer púšťame zvlhčovač, ale nepomáha. Už tretiu noc kašle - piskľavý kašeľ. Vnoci okolo 2 hodiny mu dávam Kalciový sirup opäť. Väčšinou zaberie a spí až do 6tej.

Už som zúfalá, lebo keď ideme aj k lekárovi alebo voláme, tak mám pocit, že ma majú za hlúpu. Alebo povedia, že sme mali dať vybrať nosné mandle. Tie sme konzultovali v PN na ORL a povedali, že netreba. Vraj nie sú veľké. A za to, že nastúpil do škôlky a je častejšie chorý, tak nevidia dôvod.

Ako môžem synovi pomôcť?

Dá sa mu nejako uľaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

super, že synček konvičkuje, zvlhčujete vzduch, aj čistíte noštek. Chce to asi čas mimo kolektívu na upokojenie imunity.

K tomu kúpiť Imunoglukan P4H a využívať aspoň 2 balenia. Pred spaním treba riadnu toaletu nosa. Synčeka na spánok vyložiť na trošku vyšší matrac, aby hlieny nezatekali a nedráždili ku kašľu. Nech spinká pri otvorenom okne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas