Ako znížiť množstvo ušného mazu u 8 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
8. aug 2021

Dobrý deň,

8 mesačný syn má veľa ušného mazu. Lekár nám poradil sprej, ale v lekárni mi dali Audispray Adult. Teraz som si všimla, že sa má používať od 12 rokov, raz sme ho už aplikovali.

Je nebezpečná aplikácia tohto spreju?

Čo nám odporúčate?

Ďakuejm

Dobrý deň,

nie, ale používajte tie, ktoré sú určené pre deti napr. https://www.pilulka.sk/olivocap-sprej-15-ml.

Množstvo ušného mazu sa ovplyvniť nedá, jeho tvorba závisí od jedinca k jedincovi. Vytierať ho denne bavlnenou plienkou po kúpeli, nie ušnými paličkami.

Ak nie je vyslovene hustý, tak nie je ani potrebné striekanie do ušiek. Iba hygiena po kúpeli.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas