Akú kozmetiku pre novorodeniatko odporúčate?

Zodpovedané
27. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kozmetiky pre novorodenca, ktorý sa nám čoskoro narodí.

Čo by ste odporučili používať na prevenciu zaparenín?

Odporúčate prípravky z drogérie, alebo tie, ktoré predpíše pediater?

Rovnako ma zaujíma šamponíkovanie a krémovanie. Veľa žien bolo na predpise kyseliny mliečnej.

Čo by ste odporučili vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prevenciu zaparením určite tie z drogérie, je ich na trhu veľa (Rybylka, Bepanthen, je ich veľa veľa značiek). Mat však doma aj pastu s rybím olejom a obyčajnú kalciovku (ak sa spraví zaparenina tak treba skúsiť jednu z týchto 2, ja mam s nimi výborne skúsenosti).

Sudocream je veľmi obľúbený mamičkami, ale tiež by som ho dávala skôr až keď sa spraví zaparenina. Dostanete ho v boxe od gynekológa pred narodením dieťatka, vydrží Vám strašne dlho hoci je malý, tak tu peniažky pokojne ušanujte a radšej kúpte dermatokozmetiku na kúpanie.

Tam Vám odporučím pre novorodeniatko skôr z lekárne. Ja mám dobr skúsenosť s Bioderma Atoderm shower oil (2 v streky do kúpania) ale aj s LA roche possay je dobrý sprchový olej. Na krémovanie odporúčam skôr olej, zvoľte neparfemovaný.

Keď bude dieťatko väčšie pokojne už môžete použiť aj sprchový šamponík a kremík. Ale novorodencovi (prvý mesiac) čím dáte menej tým spravíte lepšie.

Predpísane lieky sú iba ak je problém! Dovtedy siahnite po niečom menej dráždivom.

V zime ako ochrana pred mrazom je potrebné bábätku dávať na líčka a noštek kremík v tenkej vrstve. Tiež by som siahla po dermatokozmetiku z lekárne ( napr. Bioderma COLD krém).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas