Ako riešite kozmetiku počas tehotenstva?

danielkadandy
5. jún 2019

Na nete citam co vsetko v kozmetike skodi...no tak ala v kazdom pripravku nieco z toho najdem...co mam teda pouzivat?
Mate nejake tipy na konkretne produkty?
Od zakladnej starostlivosti ako je umyvanie sa (telo,plet) cez kremovanie(telo,plet) a cistenie pleti ( mam zmiesany typ)...a potom aj napr sampon na vlasy a tiez dekoratibmvnu kozmetiku( makeup hlavne) vdaka 🙂

beky1813
5. jún 2019

Používala som to, co vzdy. Nic speci som si kvoli tehotenstvu nekupovala

veronikaszabova
5. jún 2019

@danielkadandy preboha, nemyslis vasne.. 🙂 pouzivaj to, co doteraz 🙂

lucka12399
5. jún 2019

@danielkadandy ja vobec nic take neriesim.. keby som sa mala vyhybat vsetkemu co skodi tak nemozem nic a ani nikde .. a iny make up alebo sampon? To by ma ani nenapdlo

danielkadandy
autor
5. jún 2019

Hm asi chcem byt len opatrna tak citam...no niekedy uz neviem asi rozoznat kedy prehanaju a kedy si naozaj treba dat pozor...nechcem ublizit babatku..tak nic speci ste nemenili?

nika3136
5. jún 2019

@danielkadandy
Vôbec nič som nemenila.
Jediné šampón som zmenila za obyčajný Dixi žihľavový a to iba z dôvodu, že mi brutálne krásne voňal a chcela som ho cítiť 😂
No a nefarbila som si vlasy (ale niekto farbí)

planetazem
5. jún 2019

Nemam nic proti, kazda zena nech si robi co mysli ze je pre nu aj jej dieta dobre, ale tato doba je hrozna 😒 a bude to este horsie... zachvilu bude tehotna zena izolovana 9 mesiacov od okoliteho sveta... nechcem urazit tymto autorku clanku, je to myslene vseobecne

kittykat22
5. jún 2019

@danielkadandy ak mas pocit, ze chces v tehotenstve zmenit produkty tak preco nie. Mozes skusit weledu alebo alverde, kupis v DM. V lekarni je dobry Bubchen - je to nemecka znacka pre deti, ale velmi prijemna pre dospelych. Make up mozes skusit tiez alverde - ma dobre recenzie. A sampon bez silikonov a tak je fajn naturalium - ma aj velmi priaznivu cenu. Pekna vona kokos alebo mango - akurat na leto. Laky na nechty moc eco bio nekupis. Vlasy by som nechala tak - pretoze prirodna je len henna. Ale ma svoje nevyhody, a pokial na nej neplanujes ostat, tak by som tych par tyzdnov ostala s prirodzenou farbou.

queen_mary
5. jún 2019

Ja pouzivam vacsinu kozmetiky a aj dekorativnej kozmetiky z bodyshopu. Je to prirodna kozmetika, fairtrade, crueltyfree,... Pouzivala som pred a pouzivam aj pocas. Maju vsetko od samponu, cez kremy po makeup.

zuzana76
5. jún 2019

@kittykat22 praveze Logona ma uplne prirodne laky na nechty, prirodna kozmetika je super, takze
@danielkadandy smelo do toho, ale nie na margo tehotenstva, ale pre dobry pocit, ja nepouzivam uz ziadnu beznu kozmetiku

danusskaaa
5. jún 2019

Produkty počas tehotenstva budeš meniť podľa stavu. Napríklad mne môj obľúbený parfum v tehotenstve strašne smrdel a preto som ho nepoužívala. Šampón ma vlasy som tiež zmenila, lebo mi nemastneli ale skôr boli také suché takže som prešla na iný. Vôbec nešlo o skodliviny v produktoch, skôr zmena tela i pachov. Dokonca aj zubnú pastu sa obmenila, lebo pôvodná mi akoby drala dasna a krvacali mi. Meni sa telo a treba na to reagovat, ale zase nie prehnane, aby si počas tehotenstva je zima v "bubline"

deedol
5. jún 2019

suhlas s @kittykat22, v dm je toho vela na vyber za fajn ceny, tak vyskusaj. inak vobec mi to nepride divne, ja som tiez pred par rokmi (este pred tehotenstvom) presla na prirodnu kozmetiku a som spokojna - presne ako pise @zuzana76.

evittam
5. jún 2019

@danielkadandy Nie nič som nemenila. Pouzivala som vsetku kozmetiku a iné ako aj predtym, jedla,pila, dychala som to iste co aj pred tehotenstvom. Dokonca som aj robila všetko to co aj pred tehotenstvom. Si len tehotna.😉
Btw.ako by konkrétne mal akoze uskodit napr. make-up,sampon,...dieťaťu?

kristina2412
5. jún 2019

@danielkadandy ako už baby písali, mne začali smrdieť takmer všetky prípravky ktoré som dovtedy používala,hladala som nové a v zdravšej variante ,často som kúpila Alverde v DM, a objavila som super stránku naureus. Menšou nevýhodou je že ich treba rýchlejšie spotrebovať ako bežné. Niežeby sa pokazili ale mali takú zvláštnu vonu.

evinkakub
6. jún 2019

Ja som make up nemenila, ale kupujem si sprchac alverde, je prírodný a krásne vonia... a sampon dixi. Parfem si momentalne nedávam, počkám kým porodim😊 inak si ho môžeš dávať, ale nie na pokozku. Aspon tieto veci som trosku zmenila.
Make up som nemenila, kedze vraj sa do tela nedostane. A na nechty chodim normalne do salónu. Toho sa vzdať neviem.

ikonica
6. jún 2019

Nemenila som nic.. Akurat vlasy di nefarbim, hoci ani to by vraj nemal byt problem...

slavuska1506
6. jún 2019

@danielkadandy ja používam prírodnú kozmetiku a tú som používala aj pred tehotenstvom. Dnes je široký výber, pozri na nete. Akurát vlasy som si dofarbila a to až v 5. mesiaci.

lucyluv
6. jún 2019

Ja som používala to čo vždy, čiže bio eko kozmetiku :D najlacnejšia je napríklad alverde z DM, ale nie každý produkt je dobrý, fajn mám od nich peelingovy sprchac, majú aj dekorativnu kozmetiku, ale vyhni sa urcite špirále :D Z krémov mi naj sedí Lavera, tiež z DM. A šampón mám tuhý šampón od Ponio, volá sa sampuch. Inak nič dokopy nepoužívam iné 🙂 a zbožňujem bio ružovú vodu, tým by som sa striekala celý deň :D

elementissa
6. jún 2019

Ja sa vždy dobre pobavim, keď tu nájdem takúto nejaku otázku 🙈 treba sa zabaliť do bublinkovej fólie a vystreliť na mesiac 🤷‍♀️ ale teraz vážne - nečítaj prosím ťa kraviny, používaj to, čo doteraz. Ako tu už baby spomínali, keď chceš, môžeš prejsť na bio kozmetiku. Ja som vymenila klasicku drogerku za prírodnú už asi pred dvomi rokmi-nie preto, že by mi to nejako skodilo, ale preto, lebo to škodí tejto planéte a nebudem sa prizerať, ako nám tu hynú vzácne rastliny, živočíchy a vymiera vodný svet, len preto, že ľudia sú nenazrani...
A teda - ak chceš prírodné, v DM toho nájdeš kopec, či už spomínané Alverde, Weleda, Lavera, Sante, Dulcia, Pure Beginnings, teraz nová značka LoveBody&Planet (alebo tak dáko sa to vola).
Ja som už dávno usúdila, že spoločnosť sa nám snaží napchat niečo, čo nepotrebujeme - vymysleli sa sprchové gély a pílingy, ktoré z pokožky sťahujú jej prirodzenú ochranu a berú jej vlhkosť. Potom ti marketingom nútia všelijaké mlieka a masla a blbosti, ktoré ti obnova na pokožke ten mastný filter, ktorý zabraňuje prenikaniu rôznych látok z prostredia a zvláčňuje pokožku... Za druhej svetovej vojny sa vymysleli šampóny na vlasy. Boli z veľmi silnej chemikálie a slúžili na zabíjanie vší, ktoré boli vtedy hojne rozšírené. Kozmetický priemysel to využil a zacal šampóny inovovať. Dnes su ženy presvedčené o tom, že potrebujú šampón, kondicionér, balzam a ešte aj masku a sprej na rozcesanie a na druhy deň už suchy šampón, lebo jasne, ze tým, že najskôr pokožku hlavy zbavis jej prirodzenej ochrany šampónom a potom na tie vlasy nakydas kilo ďalšieho sajrajtu, tak už sú na druhý deň mastné... Proste všetko je to len vymyvanie mozgov veľkymi spoločnostami - my s mužom sa doma umyvame iba čistou vodou, ja som to robila vždy, ale odkedy začal aj on, prestal sa zázračne potiť (jasne, ze sa trochu spoti, ale tak normálne, predtým sa potil extrémne a ešte ten pot aj pachol jak chemická tovaren). Obaja sme mali mastné vlasy - prestali sme ich umývať šampónom. Iba vodou. A ja pri každom umývaní (tak raz za 10-14 dní) používam stavu z jedného citróna, lebo mame tvrdú vodu. Citrón zároveň účinne vymyva nečistoty (a čuduj sa svete, žiadnu chémiu nebolo treba). Na tvár si zarábam takú vodičku - stava z citróna +soľ +pár kvapiek bio arganoveho oleja +trochu bio levandulovej vody = odlicovac, toner, čistič pleti, zasusovac akné - all in one. Používam iba farbu na vlasy - prešla som na herbatint, je to prírodná farba a chytá lepšie ako henna, ta mi nechytala. Dekosku kúpiš prírodnú v DM (Alverde), alebo na nete, je toho kopec znaciek, treba sa pripraviť, že sú 2-3x drahšie ako bežna dekoska.
Ale keď sa tak veľmi bojíš škodlivín, tak nielen telovku, pletovku a vlasy by si mala zmeniť. Co takto starostlivost o domácnosť? To nedychas tu chémiu, keď upratujes? 🤣🤣🤣 My sme bio domácnosť, my používame iba prírodné cistiaky. V dm sú super značky cisitakov Planet Pure, Seventh Generation, FeelEco, ktoré sú certifikované, vegan, cruelty free a založené na prírodnej báze. A ešte som zabudla--Yellow&Blue. Sú to všetko cenovo dostupné veci, drahšie ako savo samozrejme, ale prospesnejsie pre okolitý život. A samozrejme, na nete sa toho dá kupit kopec. A ked nechceš za cistiaky dat 150 a viac eur, tak to môžeš robiť ako ja - sóda bikarbona a obyčajný ocot je killer combo a vyriesis tým každú nečistotu v domácnosti. Lacno, prírodne, bez chémie.

akinom0077
6. jún 2019

7 kamosiek mi uz odrodilo, uz som zostala len ja a posledna kamoska ktora je prave tehu🙂 ani jedna nepouzivala specialnu kozmetiku kazda pouzivala to co aj bezne....farbenie vlasov obmadzili z kazdomesacneho na kazde tri mesiace...inak nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre