Aký obvod bruška by mala mať 1,5-ročná dcérka?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

zdá sa nám, že naša 1,5-ročná dcéra má väčšie bruško ako ostatné deti v jej veku. Má 11,5 kg a podľa pediatra je v poriadku. Pre istotu nás však poslal na sono bruška. Nemá žiadne ťažkosti ani so stolicou a ani s papaním.

Aký obvod bruška by mala mať 1,5-ročná dcérka?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje niečo ako štandardný obvod bruška u dieťaťa. Vyšetrenie a zhodnotenie je na základe pozretia a prehmatania lekárom.

Ak sa obvodnému lekárovi nezdá veľkosť bruška, tak je jediný možný postup taký aký zvolil - sonografia, aby sa presne vedelo aké veľké sú orgány v brušku (pečeň, slezina a ostatné).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas