Aký priebeh má črevná viróza?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

moja 8 ročná dcéra sa v piatok sťažovala, že jej je zle. Večer dvakrát zvracala. Na druhý deň bola v poriadku, tak sme to uzavreli s tým, že jej niečo nezapasovalo.

Dnes v noci, teda po 3 dňoch ju prehnalo a raz vracala. Teraz jej už v poriadku a na nič sa nesťažuje. V ústach má jednu aftu. Nikdy predtým afty nemala.

Ide o črevnú virózu?

Aký priebeh má črevná viróza?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, ide o črevnú virózu. Nasaďte jej diétu (bezlaktózové produkty, skôr suchá) a probiotiká.

To aký má črevná viróza je veľmi variabilné od jedinca, vnímavosti. Ďalej od množstva vírusu, s ktorým sa dieťa stretlo. A to od "iba" 1-2 riedkych stolíc, až po nutnosť hospitalizácie pre stále vracanie, riedke stolice, teploty a dehydratáciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas