Aký vplyv má menšia členitosť gyrov na 5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

včera sme boli s 5 mesačným bábätkom na sono hlavičky. Pani doktorka povedala, že má ľahkú menšiu členitosť gyrov.

Aký to má vplyv na synčeka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

znamená to, že gyrifikácia mozgu neprislúcha jeho veku. To znamená, že iné deti majú gyrifikáciu početnejšiu.

Takýto nález sa nedá hodnotiť samostatne, je nutné vedieť prečo sa vôbec sono mozgu ako také indikovalo, ako je na tom dieťatko psychomotoricky a po neurologickej stránke atď.

Podľa toho sa vlastne bude vedieť či napr. ak sa dieťa vyvíja pomalšie . Môže to spolu súvisieť, alebo dieťaťu inak nič nie je - takže je to iba vedľajší nález.

Stav vzhľadom ku klinike zhodnotí detský neurológ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas