Čím sa dá korigovať hyperaktivita u malých detí?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

môj 2,5-ročný syn je naozaj veľmi hyperaktívny a impulzívny. Snažila som sa to riešiť, ale bolo mi povedané, že je ešte malý.

Dá sa jeho hyperaktivita korigovať stravou, obmedzeniami, prípadne výživovými doplnkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr by som išla na nejaký kurz filiálnej terapie, kde sa dá pochopiť jeho správanie a zamerať sa na nejaké psychologické aspekty v správaní a jeho chápaní.

Samozrejme minimalizovanie screen time - aj to vhodné pre vek - a denné primerané aktivity vo vonkajšom prostredí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas