Čo je príčinou bolesti bruška u môjho týždňového bábätka?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

mám týždňovú dcérku. Prišli sme domov z pôrodnice a začala som ju dokrmovať so Sunarom a aj ju dojčím. Sunar jej dávam každé 3 hodiny a niekedy aj neskôr, podľa toho ako sa zobudí, svoje mliečko jej odsávam do fľašky, asi 60 ml. Sunar jej tiež dávam 50 - 60 ml, ale nevypije vždy všetko.

Od včera večera ju začalo bolieť bruško, aj dnes večer, keď som ju umyla, tak som jej pomohla vykakať sa. Neviem, z čoho to môže byť. Sunar jej ale dávam skôr na večer a večer a svoje mlieko cez deň.

Je toho mlieka, ktoré vypije počas dňa málo alebo veľa a z toho má bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by mala mliečko málo - plakala by tak špecificky hladovo. Ak by ho mala veľa - grckala by.

Môže ísť o začínajúce kolikové bolesti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas