Čo robiť, keď som doteraz nenašla vhodné umelé mlieko pre 6-týždňovú dcéru?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má 6 týždňov a už jej dávam tretí druh umelého mlieka. Ako prvé som jej dávala Beba Supreme, ale to ju veľmi zapekalo. Prešla som teda na Nutrolin Colics a ten dcérke pomohol, týždeň mala stolicu, potom jej však začala ďalšia zápcha a nepomohla ani rektálna rúrka. Rozhodla som sa teda pre Hipp Combiotik s tým, že malá zvykla vracať už aj pri Nutrilone a Bebe. Ako som jej začala dávať Hipp, tak vracia ešte viac.

Okrem toho je veľmi nepokojná, stále sa "pučí". Hnevá sa pri jedení a je vidno, že ju bolí bruško. Budí sa aj v noci na to, že má kŕče, je celá červená a taktiež sa budí aj na to, že ju počas spánku napína a vracia. Neviem či ide o reflux či o koliky, či ten reflux má nejaký vplyv aj na vyprázdňovanie. Skúšali sme Espumisan, SAB Simplex, Baby Calm a teraz mám kúpený Coliprev, ale neviem či jej to môžem dávať, keďže to nie je na koliky, a taktiež rozmýšľam, či nemôžem zahustiť Hipp Nutritonon.

Ako vyriešiť tento problém a nájsť správne umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som zvážila HA formulu, resp. formuly na alergiu na BKM. Niekedy sa alergia na BKM prejavuje práve takto. Treba to ale odkonzultovať s Vašou doktorkou.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas