Čo znamená červený fľak na boku dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

mojej dvojmesačnej dcérke sa pred tromi týždňami objavil červený fliačik na pravom boku. Od tej doby sa nijako nemení - nezväčšuje sa, nebledne a ani nijako nemení farbu.

Čo by to podľa Vás mohlo byť?

Nemôže ísť o niečo vážne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nedošlo k nejakému poraneniu - napr. priškrteniu kúska kože, tak môže ísť o hemangióm. Môže sa ešte zväčšovať, treba ukázať Vašej pani doktorke.

Nie je to nič vážne, je to treba sledovať ,niekedy sa robí aj sono bruška a mozgu, ale skôr preventívne.

Hemangiómy zvyknú do roka samé zmiznúť. Ak sa zväčšujú, sú prekážkou, krvácajú, alebo sú na tváričke a obmedzujú v pohybe, tak sa liečia u kožného lekára podávaním sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas