Červené fľaky na tvári v tehotenstve. Je to infekciou?

22. júla 2016 
Ahojte, uz par tyzdnov sa mi niekedy tvoria take drobne cervene fliaciky na pravej strane na tvari. Nie su ani suche a vacsinou z vecera do rana zmiznu. Vobec neviem z coho to moze byt, ziadnu kozmetiku som nemenila.Trochu sa bojim, ci to nemoze byt nej. infekcia...Mate s tym niekto skusenost?
3. feb 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj susik, aj ja mam cervene flaky na tvari, jeden den to je lepsie a druhy horsie, zatial neviem co s tym mam ale chystam sa koznej pre istotu.
inak si na to davam obklady z borovej vody. niekedy som mala tie pliacky aj z mrazu, mozno to mas iba z toho.
6. feb 2009 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ja som mala cervene flaky od nejakeho desiatkeho tyzdna, nemizlo mi to, ale praveze zhrosovalo a vyzeralo to vazne dost hrozne. Byvalo mi ale v prvom trimestri dost zle od zaludka, casto som vracala, takze asi tym sa to nastartovalo.Ani ziadna masticka od koznej mi nepomahala, mozno to aj vy mate proste z hormonov. Potom som prisla na to, ze ked nejem nic kysle, tak sa to zlepsuje, pouzivam detske mydlo, kozmetiku bioderma sensibio DS krem a forte krem, na noc homeopaticku masticku cicaderma a ked sa mi obcas nejaky ten fliacik urobi, tak si nan dam obycajnu zinkovu pastu z lekarne za par korun. Tymto sa mi podarilo to mat pod kontrolou. Ale myslim, ze od siedmeho mesiaca uz to ustupilo aj samo, takze treba vydrzat. Mozno som vam poradila aspon trosku, ja som z toho bola dost bezradna.
7. feb 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa to robilo po tele vsade a bolo to zo zimy.. potom to hned zmizlo ked som prisla do tepla a trosku pobudla..
7. feb 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte, asi je to fakt zo zimy-teraz, ked sa oteplilo, uz to nemam. Vyzeralo to ako drobne cervene vyrazky-ale boli uplne ploche-len take fliaciky. do rana to vzdy zmizlo. ja mam na rukach atop. ekzem, tak mozno ze som na taketo veci nachylnejsia Dufam, ze nebudem mat este k tomu alergiu na mraz
7. feb 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozu mat rozne dovody, ale moze to spolocne suvisiet aj s pecenou
7. feb 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vilocka, diky za rady, aj ja pouzivam biodermu, je to asi najlepsie, co som si kedy na tvar davala. aj ja som pregrcala cely 1.trimester a dokonca mi dal doktor na to aj cipky. vyskusam aj bioderma sensibio, aj si skusim kupit zinkovu masticku a dufam, ze mi to pomoze. vsetci mi sice hovoria ze to nie je take zle, ale bola som zvyknuta mat tvaricku jak detska prdelka ale z tohoto som hotova a zrkadlu sa doma vyhybam. licka nemam take hrozne, ako mam bradu.
koznej som sa rozhodla zatial neist, lebo tam nechcem stravit pol dna v preplnenej cakarni a este sa obavam, ze chytim chripku.
8. feb 2009 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gerti ja som u koznej pochodila asi tak, ze mi dala jednu masticku, ktora sa v tehotenstve nema pouzivat a este ma presviedcala, ze vyrobcovia radi prehanaju) a druhu, ktora absolutne nezabrala . Takze skoncili obe v kosi. A povedala som si, ze s tym zabojujem sama. Ja som to mala hlavne okolo nosa a na brade, neskor uz aj na lickach (akne to ale nebolo). Tiez mi manzel hovoril, ze som stale krasna , ale ja som uz pomaly chodila von s vrecom na hlave .
9. feb 2009 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vilocka ved presne toho sa obavam, ze mi da nejake hormonalne alenie debilne masticky za vela penazi a poprito mi moze pomoct nieco normalne na stalo. teraz som stale doma na PNke a ked pride navsteva, tak utekam rychlo do kupelky sa napatlat makeupom, aby sa ma nikto nezlakol, ale ked vyjde slnicko a bude teplejsie a bude sa mi chciet ist castejsie von, tak uz by som chcela byt krasna a pritazliva s nruskom.
9. feb 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vilocka, tak som zacala pouzivat Biodermu sensibio, fakt pomaha, dakujem ti za radu, ani som nesla ku koznej . zinkovu mast mi v lekarni neodporucili, vraj velmi vysusuje a mala by som este suchsiu plet. dufam, ze o par dni uz nebudem potrebovat ani makeup maximalne na kruhy pod ocami
12. feb 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gertka tak to som velmi rada, ze som pomohla.
Tu zinkovu suspenziu som si davala len na tie cervene flaky a od nej mi vzdy zmizli. Nie na celu pokozku, lebo je to naozaj take pudrove a susi to. Ale mne pomohla.
Tak super
12. feb 2009 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja mávam také fľaky na tvári hlavne v lete. Pomáha mi care masť od bepanthenu..
22. júl 2016 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok