Čo znamená nepravidelné dýchanie 6-týždňového bábätka?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

môj synček má 6 týždňov a pri zaspávaní dýcha ako keby do bruška. Zároveň zapája aj hrudník. To isté sa deje aj počas nie úplne tvrdého spánku.

Môže to mať spojenie so snívaním?

Na internete som si našla, že by mohlo ísť o paradoxné dýchanie. Pediater tvrdí, že časom to prejde.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas spánku deti dýchajú rôzne. Pokojne aj nepravidelne, s dlhšou pauzou. Súvisí to s hĺbkou spánku. Respektíve s fázou, v ktorej sa dieťa nachádza. Odporúčam používať monitor dychu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas