Čo znamená zvýšená hodnota 0,9 AST u 16 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

moje 16 mesačné dieťa má zvýšenú hodnotu 0,9 AST. Užíva aj Maltofer, cvičí Vojtovku.I nak má všetko ok.

Čo znamená tá zvýšená hodnota?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto hodnota svedčí o funkcii pečene. Takto ľahučko zvýšená u dojčiat býva niekedy po ochorení, niekedy ani neprídeme na to prečo. Avšak ani to extra nesledujeme, lebo do hodnoty 1 je to brané za takú hrubšiu normu.

Ak je všetko ostatné čo sa týka výsledkov pečene v poriadku, tak by som sa tým vôbec nezaťažovala. Ja ako lekárka by som ani nechcela ďalšie odbery.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas