Čo znamenajú mastné kvapky okolo stolice?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

náš 3-ročný syn mal 2 - 3 dni teploty/horúčky, nechuť do jedla, nezvracal, nebolelo ho nič. Bol len unavený a bez chuti do jedla.

Všimli sme si, že po vykonaní veľkej potreby boli v záchode okolo stolice malé mastné kvapky (vyzeralo to presne ako na povrchu studenej polievky). Farba stolice bola normálna. Posledné dva dni jedol len diétnu stravu, ryžu, mrkvu, pečivo, piškóty.

V noci aj dnes ráno sa už syn cíti oveľa lepšie, posledných 10 hodín je bez teploty.

Je tento problém bežný?

Je to potrebné hneď konzultovať s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné hneď konzultovať s lekárom. Iba ak by takáto stolica bola opkaovane - dajme tomu 3x po sebe.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas