Dcéra má agenézu obličku a šelesť. Môžem požiadať o predĺžený rodičovský príspevok?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

moja dcéra sa narodila s agenézou obličky, zistili to už v 20. týždni tehotenstva. S dcérou sme prvý rok pravidelne chodili na kontroly na urológiu každé 3 mesiace, teraz máme absolvovať raz ročne kontroly na nefrológii. Druhú obličku má zväčšenú, zatiaľ bez problémov. Okrem toho má aj vrodený šelest, pri poslednej kontrole bol vraj už uzavretý, ale na kontroly budeme chodiť naďalej. Na urológii ma informovali, že je treba predchádzať zápalom a prechladnutiam, zabezpečiť jej dostatočný pitný režim a pri horúčke dať okamžite vyšetriť moč.

Môžem kvôli dcériným diagnózam požiadať o predĺžený rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadať samozrejme môžete. Nemyslím si však, že je to dôvod na jeho schválenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas