Dcérka má boreliózu a fľak jej už 15 dní nemizne. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

dcérke zistili boreliózu z krvi. Neviem o tom, že by mala kliešťa a ani že by ju niečo poštípalo. Fľak bol červený. Možno, pavúk, muška. Dostala antibiotiká a na fľak Imazol. Až na piaty deň sa mi zdalo, že ustupuje červené. Kázal stále natierať, ale teraz sa mi zdá ako keby to neustúpilo a zase to nabehlo červene a ako keby vyrážka. Je to už 12. deň a fľak je stále vidieť. Je to na krku a je to pre ňu nepríjemné pri spolužiakoch.

Nie je to dlho natierať s tým 15 dní, keď vidím, že fľak nemizne?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

aké ATB dcérka dostala? Fľak zmizne po čase sám podľa mňa aj bez krémovania. Len to chce čas.

Ak by pretrvával aj po mesiaci, tak je vhodná kontrola lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas