Dcérka má soplíky. Mám s ňou ísť k lekárovi?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra má tri roky, chodí do škôlky a od septembra nebola nejako vážne chorá. Posledný týždeň má trošku soplíky, ale netečú jej. Snažím sa ju naučiť smrkať, ale je to boj. Neviem ju nijako primäť k tomu, aby fúkla. Tým, že jej nič netečie, ani neodsávam. Máme doma zapnutý zvlhčovač s Vincentkou, lebo si nechce dať urobiť ani preplach nosa.

Počas dňa nemá teplotu, apetít má v poriadku, tekutiny prijíma ako vždy, je aktívna. Ráno po prebudení však máva teplotu 37,2 - 37,4°C. Počas dňa ani v noci však teplotu nemá.

Je v takomto stave nutné ísť k lekárovi?

Mám ju nechať doma a snažiť sa to preliečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na škôlku to určite nie je. Stav viete preliečiť, je ale nutné soplíky dostať von - ak nefúka aspoň striekajte morskú vodu, to trošičku pomôže (ak teda nie je úplne zaryto negativistická). Nejaké kvapky typu Sinupret , pokojový režim, tekutiny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas