Dcérka má spomalený vývoj a aj rast. Schvália mi predĺžený rodičovský príspevok?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať v decembri 3 roky a chcela by som si predĺžiť rodičovský príspevok. Dcérka má spomalený vývoj a aj rast. Chodíme k neurológovi, gastroentrológovi a nefrológovi.

Potrebujem potvrdenia od všetkých lekárov, ktorých navštevujeme?

Je šanca, že mi schávlia predĺženú rodičovskú dovolenku?

Je žiadosť potrebné odovzdať na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, potrebujete nálezy od všetkých lekárov. Teda to, že ich pravidelne navštevujete a napísané je jdiagnózy - nie špeciálne potvrdenia.

Žiadosť sa podáva na ÚPSVaR. Či ju potvrdia, tak to bude záležať od lekára, ktorý bude žiadosť posudzovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas