Dvojročnému synovi sa tvoria tmavé fľaky na pokožke. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

môj 2-ročný syn má na pokožke, hlavne na chrbátiku tmavé škvrny pripomínajúce modriny. Problém je, že nemiznú. Nesvrbí ho to a ani mu to nejako nevadí.

Kožná mu predpisuje miešané krémy na ráno a večer, Oilatum do kúpeľa nepomáha. Na alergológii tiež povedali, že to nič nie je. Fľaky pribúdajú a ja netuším, o aký problém ide.

Aký problém má môj synček?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa by som ako pediater odoslala na kožné vyšetrenie k vylúčeniu niektorých ochorení. Ak kožný lekár tieto vylúčil a určil liečbu použitím lokálnych mastí, riadila by som sa jeho odporúčaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas