Dvojročný syn má opakované hnačky. Je potrebné urobiť odbery?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

môj dvojročný syn má od nedele kašovitú stolicu a včera mal už hnačku. Menej papá, dali sme diétny režim. Niečo do neho dostanem, vodu pije, teplotu nemá.

Koncom augusta mal toto isté, vtedy mal aj teploty, doktorka mala dovolenku. Zastupujúca doktorka vtedy len povedala, že máme pokračovať v diéte. Prešlo to, tak som to viac neriešila.

Treba spraviť nejaké odbery, keď sa to opakuje v takom krátkom čase?

Synova detská doktorka mi povedala, že mám dať probiotiká, že odbery zatiaľ netreba.

Mám na nich trvať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež by som na odberoch zatiaľ netrvala. Deti majú často aj opakované črevné virózy, teraz je navyše sezóna.

Ak nemá iné dlhodobejšie problémy, tak by som nasadila probiotiká (Nekadex alebo probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun alebo Enterol) + diétu a dbala najmä na postupné zaťažovanie žalúdka stravou a dobrý pitný režim.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas