Grckanie štvormesačného bábätka. Máme skúsiť Gastrotuss?

Zodpovedané
17. júl 2020

Dobrý deň,

syn bude mať 4 mesiace a pije 6 x120 ml. Váži cca 6 100 g a pekne prospieva. Trápi nás veľmi časté grckanie. V kočíku sa počas spánku aj trikrát zobudí a vždy mu vyjde mliečko.

Je sledovaní na gastre, robili mu sono aj RTG. Všetko vyzerá v poriadku. Pije Neocate zahusťovaný Nutritonom.

Nemáme skôr skúsiť Gastrotuss namiesto Nutritonu?

Veľmi sa bojím toho grckania počas spánku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň

Nutriton nechajte, Gastrotuss môžete pridať k nemu.

Najdôležitejšie sú režimové opatrenia - dobré odgrgnutie, častejšie kŕmenie po menších dávkach (skúste 100 ml 7x denne), po papaní aspoň 20 minút vo vertikálnej polohe, podložená hlavička pri spaní aj kočíkovaní do aspoň 30 stupňovej polohy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas