Je bezpečné používanie rektálnej rúrky?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

dcéra má necelé dva mesiace a je iba dojčená. Začala mať problémy s kakaním. Tlačí, pučí sa, prdí, ale nejde jej vykakať. Pritom veľmi plače. Snažíme sa jej pomôcť a cvičiť nohami, masírujeme bruško. Iba rektálna rúrka pomáha. S jej pomocou sa vykaká a je zase spokojná.

Neškodím jej, keď používame rúrku?

Je lepšie nechať dcérku vytrápiť, plakať a čakať na stolicu?

Kamarátka ma straší, že si na to konečník zvykne a nebude vedieť sama kakať.

Môže jej problémy spôsobovať aj moja strava?

Dodržiavam žlčníkovú diétu, lebo po pôrode som mala koliku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie mamička, pomáhate jej. Je pravda, že príliš časté používanie rektálnej rúrky sa neodporúča. A to práve z toho dôvodu, ale reálne som sa s tým v praxi nestretla.

Vaša strava môže, ale aj nemusí ovplyvňovať. Skúsila by som dcérke nasadiť ProBio-fix BABY Imun jedno balenie. Veľa času jej nechajte vo vyhriatej miestnosti rozbalenej, na brušku, aby si sama kopkala, a cvičila.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas