Je biely šum škodlivý pre 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

náš 9 mesačný synček vie spinkať len pri bielom šume. Od štvrtého mesiaca nám nevedel zaspinkať len pri zvuku podobnému vysávaču, no nie takému ostrému.

Akonáhle započuje niečo, tak je hore. Akonáhle sa zvuk vypne, tak je hore. V noci si ho nevyžaduje, spinká v tichu. Cez deň bez neho spinkať nevie, nakoľko som sa bála, aby mu to nepoškodilo ušká.

Snažím sa to postupne ako spí stlmovať, aby šiel čo najtichšie.

Môže mu to nejako poškodiť ušká?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, nemôže poškodiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas