Je Biseptol vhodná liečba na zlatého stafylokoka?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

syn býva po nástupe do kolektívu často chorý. Máva teploty, zelené sople, vo výteroch opakovane stafykolok. ORL lekár nasadil podľa citlivosti Pamycon. Ten na akútne štádium zaberie, teploty klesnú, zelené sople ustúpia, no pretrváva zahlienenie a číre sople.

Absolvoval alergo odbery kvôli podozreniu na alergo pôvod, ale termín kontroly a prezentáciu výsledkov má až koncom júna. Naposledy robila po dobratí Pamyconu výter pediatrička s tým, že je tam stále masívny nález. Je to rezistentný kmeň. Citlivosť na Pamycom pretrváva a kedže synovi stále zatekajú zadné číre sople, tak že ho prelieči Biseptolom.

V príbalovom letáku som sa dočítala, že sa nepoužíva na infekty spôsobené stafylokokmi a streptokokmi, lebo na ne nepôsobí. Plus zoznam nežiadúcich účinkov je celkom pôsobivý.

Je liečba Biseptolom vhodne zvolená?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že vaša pani doktorka ordinovala liečbu cielene podľa výteru a výsledku toho, že je Biseptol účinný.

Ak máte akékoľvek pochybnosti je úplne legitímne a na mieste kontaktovať doktorku, ktorá lieky predpísala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas