Je častá chorobnosť dvojročnej dcérky spojená s tým, že bývame s chorľavou babkou?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka býva relatívne často chorá. Od septembra 2021 bola minimálne 5x-6x chorá a od septembra stále pokašliava. Choroba sa prejaví vždy náhlou horúčkou až do 40°C a suchším kašľom. Teplota trvá deň - dva, potom zase všetko ok. Kašeľ teda viac menej stále od septembra 2021.

Skúšali sme zvlhčovač vzduchu, ale nevidím zmenu. Naša doktorka urobila CRP a ster z nosa. CRP bolo negatívne a ster v nose boli bežné baktérie a tiež aj stafylokok v norme.

Bývame spolu s 80 ročnou babkou, ktorá trpí vredmi predkolenia a teraz mala na nohe aj ružu. Keď som čítala jej výsledky, tak mala tiež v rane na nohe zo steru stafylokoka aureus. Babke sa nohy často zapaľujú a začala som si všímať, že v tom období potom ochorie aj moja dcérka.

Môže to mať súvis?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemyslím si, že by to malo súvis s ochoreniami Vašej babky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas