Je hnedá stolica u dojčeného týždňového bábätka v poriadku?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má týždeň a od prvého dňa je plne kojená. Smolku vylúčila v priebehu prvých troch dní a od vtedy mala praženicovitú stolicu. Laktačná poradkyňa potvrdila, že mlieko nielen saje ale aj pije. Má problém s prisatím kvôli skrátenej uzdičke, tak sú bradavky rozdráždené a vyskytli sa na nich ranky, ktoré aj mierne krvácali. Od druhého dňa priberá. A dnes, 7. deň po pôrode mala v plienke hnedú tekutejšiu stolicu.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ priberá, je spokojná, pociká aspoň 6 - 8 plienok denne, nevracia prúdom, tak takáto farba ani konzistencia stolice nič chorobné neznamená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas