Je krv v stolici spôsobená tlačením?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

2,5-ročného syna často zapeká. Niekoľkokrát chodí na nočník a tlačí. Niekedy sa mu podarí až na 3x. Vtedy si všimnem, že má v stolici aj krv. Pri bežnej mäkkej stolici krv nie je.

Je to podľa vás v poriadku?

Je to spôsobené tlačením?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o čerstvú krv na papieri, alebo okraji stolice, tak pravdepodobne pôjde o dôvod z tvrdej stolice - dôjde k malému natrhnutiu sliznice a krvácaniu.

Je vhodné, aby ste zasiahli režimovými opatreniami, aby stolica taká tvrdá nebola. A to: zvýšiť pitný režim, vlákninu z ovocia a zeleniny a naopak znížiť potraviny ako mrkva, banán, ryža, cestoviny v 1 deň (teda môžete ich dávať, ale keď dáte banán, nedáte ryžu v ten deň).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas