Je možné skúsiť doma na dieťati Babinského reflex?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Babinského reflexu.

Je možné skúsiť doma na dieťati Babinského reflex?

Alebo to vie urobiť iba skúsený neurológ?

Skúšala som to na 5 ročnom synovi a raz ho ma pozitívny a raz negatívny.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

asi ste už písali predtým, alebo má podobná mamička ten istý záujem.

V tej predchádzajúcej odpovedi, som sa zamerala práve na vysvetlenie toho, že skúšanie reflexov patrí do rúk neurológov.

Kvalita ich prevedenia je priamo úmerná reakcii pacienta a teda, keď sa neprevedie správne, tak reakcia pacienta môže byť skreslená a teda nehodnotiteľná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas